QNAP NAS

Sun Capital certyfikowanym partnerem Qnap

QNAPNAS

QNAP NAS 10GbE dla tych, którzy cenią prędkość

Łączność 10GbE to dziesięciokrotnie większa przepustowość niż dotychczasowe standardy takie jak 1 GbE. Aktualnie mamy w ofercie urządzenia, które gwarantują jeszcze szybszy przesył informacji. Od teraz NAS nie będzie elementem spowalniającym Twoją infrastrukturę, wręcz przeciwnie - sprosta najbardziej wygórowanym oczekiwaniom związanym z prędkością przesyłu danych. Uwzględniając obecne technologie oparte na wymianie danych w niezliczonych usługach cloudowych, wzrost ogólnej wydajności sieci jest bardzo ważnym wyzwaniem dla administratorów. Wiele serii QNAP NAS zaprojektowano z myślą o obsłudze standardu 10GbE, więc można je rozbudować poprzez zakup i instalację karty sieciowej 10GbE. Serwery QNAP NAS są dostępne również z kartą 10GbE w standardzie (np. serie NAS TVS-ECx80U-SAS R2 i TS-ECx80U R2).

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, w porozumieniu z naszymi inżynierami oraz z  inżynierami Qnap, jesteśmy w stanie zaoferować produkt dopasowany na miarę, pod konkretny projekt NAS, który spełni wszystkie Państwa oczekiwania, a  także  będzie rozwiązaniem ekonomicznym.

Podstawowe zalety QNAP NAS

 • Potencjał wirtualizacji 
 • Zwiększenie wydajności sieci i codziennych zadań
 • Wysoko wydajna pamięć masowa do edycji wideo i streamingu
 • Przejrzyste menu w języku polskim
 • Wielopoziomowe wsparcie techniczne SunCapital/dystrybutor/producent
 • Wsparcie środowiska i pasjonatów, ogromnej grupy ludzi, którzy na codzień wykorzystują rozwiązania QNAP

Dedykacja pod oferowane przez nas rozwiązania do Backupu

Biorąc pod uwagę możliwości techniczne rozwiązań QNAP NAS, wszystkim naszym parterom i klientom polecamy rozwiązania Qnap jako store dla generowanych backup za pomocą BackupAssist czy Altaro.

 • QNAP NAS obsługuje wszystkie standardowe protokoły sieciowe.
 • Można go wykorzystać jako główną lub dodatkową pamięć masową.
 • Konfiguracja i utrzymanie serwera wymagają minimum zasobów IT.
 • Jako serwer typu wszystko w jednym, QNAP NAS oferuje funkcjonalności takie jak serwer FTP, serwer wydruku, serwer WWW, serwer plików, serwer backupu itd.
 • Wszystkie elementy są wbudowane i można nimi zarządzać przez interfejs webowy bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Niski koszt rozwiązania

Serwera QNAP NAS można używać do udostępnionej pamięci masowej środowisk wirtualnych VMware oraz serwerów klastrów komputerowych Windows.

W porównaniu do systemów pamięci masowej wykorzystujących światłowody, serwer NAS jest rozwiązaniem konkurencyjnym i rozsądniejszym cenowo.

 • Bezpieczny i kontrolowany dostęp do danych

QNAP NAS obsługuje protokoły SSH, SSL, FTPS, HTTPS, WebDAV itd. co umożliwia użytkownikowi bezpieczny dostęp do laboratorium z innych zdalnych lokalizacji. Próby niepowołanego dostępu są automatycznie blokowane stosownie do przyjętej polityki filtrowania adresów IP. Możliwe jest przydzielanie indywidualnych praw dostępu, odbywa się to bez skomplikowanych procedur. Ponadto NAS oferuje użytkownikowi kompleksowy system logów systemu. Pozwala to śledzić zachodzące w systemie zdarzenia i daje dostęp do historii połączeń w różnych protokołach sieciowych.

 • Archiwizacja danych

Serwer QNAP NAS można skonfigurować jako główne lub dodatkowe centrum backupu danych. Jako zabezpieczenie przed awariami dysków, serwer umożliwia stosowanie zaawansowanych konfiguracji RAID. Można też skonfigurować automatyczny backup danych na zdalne urządzenia wykonywany wg harmonogramu. Ponadto odzyskiwanie danych odbywa się szybciej i łatwiej niż w przypadku stosowania tradycyjnych taśm.

 • Profesjonalne wykonanie

W celu ochrony przed wszelkiego rodzaju incydentami i kradzieżą danych serwer QNAP NAS jest zamknięty w solidnej metalowej obudowie. Kieszenie na dyski są zamykane na klucz. Ponadto urządzenia są wyposażone w kilka portów LAN i redundantny zasilacz.

 

Inwestycja w przyszłość

W ramach zakupu QNAP NAS klient otrzymuje produkt w stale rozwijanej technologii, bez konieczności dodatkowych zakupów licencji i aktualizacji na podstawowe oprogramowanie. W ramach QNAP NAS klient otrzymuje dostęp do dziesiątek bezpłatnych i płatnych programów dedykowanych dla platformy systemowej QNAP, które mają na celu wspierać procesy technologiczne w firmach.

 • Monitorowanie aktywności systemu i logi
 • Kontrola praw dostępu
 • Serwer WWW z wszystkimi funkcjami: wbudowany serwer Apache + baza MySQL + PHP

Repozytorium danych

Jedną z podstawowych funkcji każdego NAS jest możliwość udostępniania danych przy pomocy zdefiniowanych polityk poświadczeń i uprawnień. Nie inaczej jest w przypadku QNAP NAS, w którym klient w ramach rozwiązania otrzymuje szereg możliwości bezpiecznego i w pełni kontrolowanego udostępniania wybranych danych w sieci. 

 • Zastanawiasz się nad rozwiązaniem NAS dla swojej firmy? Nie trać czasu, zadzowń, nasi inżynierowie chętnie pomogą.