Wpisy z bloga

Subskrybuj Kanał Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 9 godzin 19 minut temu

Zacznij monitorować swoją sieć zanim zaczną to robić inni – webinarium GFI Software

śr., 09/19/2018 - 11:02

Zapraszamy na webinarium przygotowane przez producenta GFI ™Software Aurea Solutions, które zapoczątkuje cykl webinariów dotyczący sposobów w jaki przedsiębiorstwa mogą uprościć ochronę swoich sieci. 

Pierwsze spotkanie zostanie poświęcone następującym zagadnieniom:

  • monitorowanie sieci oraz wykrywanie nieznanych urządzeń podłączonych do Twojej sieci;
  • słabe punkty Twojej sieci i minimalizowanie ryzyka cyberataków;
  • jak rozpoznać ruch wykorzystujący Twoją sieć?
  • jak rozpoznać które aplikacje mogą w niewłaściwy sposób wykorzystywać Twoje zasoby, spowalniając  działanie kluczowych aplikacji biznesowych?

Ponadto prowadzący webinarium doradzi jak wykrywać, rozpoznawać i reagować na jedno z najszybciej rozwijających się szkodliwych oprogramowań do jakich należą trojany zdalnego dostępu (Remote Access Trojans – RATs).

Webinarium w języku angielskim odbędzie się w środę 19 września 2018 o godz. 16:00 i potrwa godzinę. REJESTRACJA 

Zapraszamy!

 

 

Kategorie: Kategoria

Zabezpieczony: Zapraszamy na doroczne spotkanie Partnerów Sun Capital

czw., 09/13/2018 - 13:36
This post is password protected. To view it please enter your password below
Kategorie: Kategoria

GFI – płać raz i bierz co chcesz

pon., 09/10/2018 - 14:00
W kwietniu br. firma GFI Software wprowadziła nowy rodzaj licencjonowania – GFI Unlimited. Po wniesieniu jednej abonamentowej opłaty w wysokości 99 zł rocznie możliwe jest korzystanie z dowolnej liczby aplikacji marki GFI oraz Kerio.

Użytkownik w ramach nabytej jednej licencji GFI Unlimited może wygenerować licencje dla dwunastu aplikacji z oferty producenta, dostępnych w pełnych wersjach: dziewięciu pakietów sprzedawanych pod marką GFI i trzech pod marką Kerio.

Subskrypcje GFI Unlimited można wykupić na trzy okresy – roczny (21,6 euro), dwuletni (41 euro) lub trzyletni (58,3 euro). Cena zakupu jest taka sama jak cena odnowienia. Firma Sun Capital, dystrybutor GFI Software w Polsce, deklaruje, że w ramach podejmowanych właśnie działań marketingowych obowiązywała będzie cena w wysokości 99 zł netto za roczną subskrypcję. W rzeczywistości będzie ona około 10 proc. niższa, co da partnerom możliwość swobodnego kształtowania ofert.

W 2018 r. udostępniono możliwość przejścia na model subskrypcyjny klientom, którzy korzystają z tradycyjnych licencji na dowolne oprogramowanie GFI i Kerio. Dzięki temu do końca grudnia będą mogli bezpłatnie używać również pozostałych aplikacji, a w kolejnym roku, zamiast tradycyjnej opłaty odnowieniowej, zapłacą za subskrypcję GFI Unlimited. Użytkownikom, którym nie będą odpowiadały warunki oferty GFI Unlimited, producent gwarantuje jednorazowe prawo powrotu do starych metod licencjonowania wykupionego produktu. Klient, który wykupi subskrypcję GFI Unlimited, otrzymuje dostęp do portalu przygotowanego przez producenta. Po zalogowaniu się może generować licencje dla aplikacji i zarządzać nimi, a także pobierać pakiety instalacyjne. Podobny portal stworzono dla partnerów, w którym widzą oni wszystkich swoich klientów oraz ich licencje…

… Krzysztof Konieczny, prezes zarządu Sun Capital, podkreśla, że stary model licencjonowania nadal będzie utrzymywany, ale nowy w większości wypadków jest dla klientów znacznie bardziej korzystny.

– Robiliśmy wiele porównań i praktycznie zawsze klient skorzysta na subskrypcji GFI Unlimited. Często finansowo opłaca się to już w przypadku dwóch lat korzystania z jednego produktu, a przecież klient dostaje też licencje na 11 pozostałych. Zyskują również partnerzy, bo mogą zacząć świadczyć usługi związane z wdrożeniami i obsługą całego portfolio produktów GFI Software – twierdzi szef autoryzowanego dystrybutora GFI Software w Polsce.

GFI+Unlimited – ulotka produktowa

Kategorie: Kategoria

Nitrokey – polska dystrybucja w Sun Capital

czw., 09/06/2018 - 15:24

Sun Capital poszerzył ofertę

Sun Capital od 1 sierpnia został autoryzowanym dystrybutorem Nitrokey. W ramach współpracy zaoferuje partnerom szyfrowane USB niemieckiej marki. Nowe rozwiązania obejmują m.in. na przechowywanie sprzętowo zaszyfrowanych danych na pendrive, szyfrowanie plików na dysku twardym, szyfrowanie korespondencji email, bezpieczne logowanie do systemu, ochronę serwerów, usługi cloud. Aplikacja kliencka jest dostępna w j. polskim.”

źródło CRN

 

„Wrocławski dystrybutor z nową umową

Powstała w 2004 roku wrocławska firma Sun Capital Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z niemieckim producentem Nitrokey. Konsekwencją nawiązania partnerstwa jest poszerzenie portfolio produktowego wrocławskiego dystrybutora o szyfrowane urządzenia USB.

Sun Capital specjalizuje się w dystrybucji, wdrożeniach, doradztwie i szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa IT. Do tej pory firma miała w swojej ofercie rozwiązania takich marek jak Sophos, Kerio czy MailStore Software.

Dzięki nowemu kontraktowi z niemieckim producentem szyfrowanych urządzeń USB, firma może zaoferować rozwiązanie, które zapewnia bezpieczne, szyfrowane przechowywanie danych na pendrive, szyfrowanie plików, szyfrowanie korespondencji email, a także bezpieczne logowanie do systemu i usług cloud.”

źródło Brandsit.pl

Kategorie: Kategoria

MailStore Server 11.1 już dostępny

pt., 07/20/2018 - 10:46

W środę 18 lipca 2018 producent oprogramowania do archiwizacji poczty elektronicznej, MailStore Software GmbH, zaprezentował swoje nagradzane rozwiązanie w wersji 11.1.

Niniejsza aktualizacja skupia się zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa archiwów użytkowników. W tym celu zdefiniowano nowe polityki dotyczące haseł tworzonych dla MailStore Server oraz MailStore SPE, m. in. te dotyczące ich minimalnej długości oraz poziomu złożoności. 

Ponadto użytkownicy z prawem do zmiany hasła mają teraz możliwość zmiany osobistego hasła w MailStore Web Access. Dotyczy to zarówno użytkowników serwera MailStore, jak i użytkowników MailStore SPE.

W wersji 11.1 oprogramowania poprawiono również użyteczność MailStore Web Access starając się usprawnić korzystanie z tej formy dostępu użytkownika do archiwum.

Przy okazji aktualizacji oprogramowania producent ogłosił, że MailStore oferuje jedynie ograniczoną kompatybilność z Microsoft Exchange Server 2003 i 2007, a zatem zapewnia dla nich ograniczone wsparcie techniczne. Co więcej, MailStore zastrzega sobie prawo do całkowitego usunięcia wsparcia dla tych produktów w przyszłej aktualizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z listą zmian wprowadzonych w MailStore Server oraz MailStore SPE.

 

Kategorie: Kategoria

Zaproszenie dla Partnerów na webinar GFI Unlimited!

pon., 07/09/2018 - 14:03

Wszystkich partnerów zapraszamy na webinarium poświęcone GFI Unlimited – nowemu modelowi licencjonowania produktów GFI oraz Kerio.

Poniżej najważniejsze tematy, które będą poruszane podczas prezentacji:

• Czym jest GFI Unlimited
• Korzyści płynące z posiadania GFI Unlimited
• Produkty dostępne w ramach GFI Unlimited
• Licencjonowanie
• Zasoby
• Wersja demonstracyjna na żywo
• Sesja Q&A

Webinarium odbędzie się 12 lipca o godz. 16:00, link do REJESTRACJI

Uwaga: Jeśli chciałbyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne obowiązki nie będzie to możliwe, zarejestruj się, dzięki temu otrzymasz link do nagrania.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół SunCapital

Kategorie: Kategoria

Kwartalne promocje GFI Software lipiec – wrzesień 2018

pt., 06/29/2018 - 13:30

Zapraszamy do zapoznania się z kwartalnymi promocjami przygotowanymi przez GFI Software.

Oferta obowiązuje od 1 lipca do 28 września 2018.

Promocje dotyczące zakupu nowych licencji i sprzętu:

1. Zdobądź swój pierwszy pakiet GFI Unlimited z Exinda 3062

Przy dowolnym zakupie Exinda 3062 możesz zaoferować swoim klientom 25 licencji GFI Unlimited na 12 miesięcy. Promocja dotyczy nowych zakupów i trwa od 1 lipca do 28 września 2018.

2. Zdobądź swój pierwszy pakiet GFI Unlimited z Exinda 4062

Przy dowolnym zakupie Exinda 4062 możesz zaoferować swoim klientom 50 licencji GFI Unlimited na 12 miesięcy. Promocja dotyczy nowych zakupów i trwa od 1 lipca do 28 września 2018.

3. Zdobądź swój pierwszy pakiet GFI Unlimited z Exinda 8063

Przy dowolnym zakupie Exinda 8063 możesz zaoferować swoim klientom 100 licencji GFI Unlimited na 12 miesięcy. Promocja dotyczy nowych zakupów i trwa od 1 lipca do 28 września 2018.

Promocje dotyczące odnowienia wsparcia produktów:

1. Zamień dotychczasowe rozwiązanie na GFI Software

Klienci, którzy przedstawią aktywną licencję konkurencyjnego produktu lub ważną, konkurencyjną ofertę, mogą przejść na produkt GFI Software i otrzymać zniżkę w wysokości 50% od ceny New Business. Aby zakwalifikować się do tej oferty, przed zakupem należy okazać ważny certyfikat lub ofertę konkurencyjnego produktu. Niniejsza promocja dotyczy sprzedaży New Business dowolnego produktu GFI Software z wyłączeniem GFI FaxMaker Online, Kerio Cloud, sprzętu i produktów firm trzecich.

2. Early Bird – 15% zniżki na odnowienie

Klienci, których licencja wygasa między 1 października a 31 grudnia 2018 roku, mogą skorzystać z rabatu w wysokości do 15%, jeśli odnowią wsparcie licencji przed 28 września 2018 roku. Promocja obowiązuje od 1 lipca do 28 września 2018 r. Ii dotyczy odnowienia wsparcia produktów GFI Software, z wyłączeniem GFI FaxMaker Online, Kerio Cloud i wszystkich produktów firm trzecich.

3. Odnów dwa lata SMA i zdobądź trzeci rok za darmo

Klienci wygasający między 1 lipca a 28 września 2018 r., którzy przedłużyli wsparcie produktu na dwa lata, otrzymają trzeci rok bezpłatnie. Promocja obowiązuje od 1 lipca do 28 września 2018 i obejmuje GFI z wyłączeniem GFI FaxMaker Online, Kerio Cloud, rozwiązań Exinda i wszystkich produktów firm trzecich.

4. Przenieś się do GFI Unlimited i zdobądź 25% zniżki

Aby przejść na subskrypcję GFI Unlimited i otrzymać 25% zniżkę wystarczy posiadać aktywny produkt lub licencję. Obecni klienci odnawiający, którzy chcą dołączyć do GFI Unlimited, mogą skorzystać ze zniżki w wysokości 25% ceny GFI Unlimited. Promocja dotyczy sprzedaży odnowienia wsparcia i obowiązuje od 1 lipca do 28 września 2018.

 5. Zwiększ swoje marże

Tylko przez ograniczony czas klienci, których subskrypcja SMA lub produkt wygasły między 1 października 2017, a 31 marca 2018  mogą odnowić swoją subskrypcję za pośrednictwem GFI Unlimited i otrzymać zniżkę w wysokości 40%. Nowa data ważności licencji lub subskrypcji zaczyna się od daty zakupu. Promocja dotyczy zakupu odnowienia wsparcia produktów GFI z wyłączeniem GFI FaxMaker Online, Kerio Cloud, rozwiązań Exinda i wszystkich produktów firm trzecich.

Masz pytania? Skontaktuj się z Sun Capital.

Kategorie: Kategoria

Lipcowe webinaria SOPHOS po polsku – zapraszamy do udziału

czw., 06/21/2018 - 12:00

Sztuczki i kruczki z Sophos Mobile – tak producent zatytułował nowy cykl webinariów po polsku, na który zapraszamy już w lipcu.

Podczas webinariów ekspert Sophos zajmujący się rozwiązaniami mobilnymi, Pani Joanna Wziątek, podzieli się swoją wiedzą dotyczącą zagrożeń dla korporacyjnych danych podczas używania urządzeń przenośnych, przedstawi najlepsze praktyki dotyczące konfigurowania systemów iOS i Android, a także zaprezentuje funkcjonalność rozwiązania Sophos Mobile 8.5.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat lipcowych webinariów:

1. Ataki na urządzenia mobilne i sposoby ich odpierania 

Podczas tego webinarium ekspert przedstawi sposoby prowadzenia ataków na urządzenia mobilne oraz rodzaje działań, które firmy powinny podjąć, aby takim atakom przeciwdziałać:

• rodzaje ataków na mobilne systemy operacyjne, zainstalowane aplikacje oraz infrastrukturę sieciową, do której są podłączone,
• sposoby zabezpieczeń z wykorzystaniem systemu EMM,
• potencjalne luki i czynniki ryzyka w środowiskach firmowych.

Webinarium odbędzie się we wtorek 3 lipca 2018 o godz. 10:00. REJESTRACJA

2. Co nowego w Sophos Mobile 8.5

Drugie z cyklu webinariów dostarczy szczegółowych informacji o najnowszej wersji oprogramowania Sophos Mobile 8.5 oraz przedstawieni nowych funkcje, które pozwalają na skuteczniejsze zarządzanie systemami mobilnymi w krótszym czasie:

• rozszerzone zarządzanie środowiskiem macOS,
• nowe rodzaje kreatorów upraszczających proces zarządzania,
• nowe funkcje, zapewniające m.in. masowe wdrażanie urządzeń z systemami macOS i Android.

Webinarium odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 o godz. 10:00. REJESTRACJA

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Kategorie: Kategoria

BackupAssist tutorial: System Protection Backup na zewnętrznym HDD

czw., 06/21/2018 - 11:19

Prezentujemy pierwszy z nowej serii tutoriali „how to”, przygotowanych przez BackupAssit – producenta oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych dla systemów Windows.

Kategorie: Kategoria

IceWarp Server dostosowany do wymogów RODO

śr., 06/20/2018 - 13:17

Jaki informuje producent, IceWarp Server został dostosowany od strony technicznej i prawnej do obowiązującego rozporządzenia UE dotyczącego ochrony danych osobowych, w skrócie RODO.

IceWarp jest już w pełni zgodny z nowym rozporządzeniem. Niemniej jednak należy pamiętać, że RODO to szereg istotnych zmian w procesach wewnętrznych, które mają zapewnić bezpieczeństwo.

Nie jest tajemnicą, że inżynierowie IceWarp regularnie i starannie testują każdą nową wersję IceWarp Server pod kątem penetracji oraz innych zagrożeń. Jeśli korzystasz z najnowszej wersji IceWarp, możesz spać spokojnie, ponieważ Twój serwer jest zgodny z zasadami określonymi w RODO. Niestety to jedynie czubek góry lodowej. Główna część tego zadania dotyczy zarządzania procesami wewnętrznymi.

Skupiając się na problematyce dotyczącej IT specjaliści z IceWarp zalecają wykonanie kilku prostych kroków, które pomogą w zapewnieniu wewnętrznego bezpieczeństwa serwera:

– archiwizacja historii poczty oraz przejrzenie zapisanych danych

– zapewnienie ochrony przed utratą danych

– ograniczenie uprawnień do serwera

– uruchomienie weryfikacji dwuetapowej

– utworzenie kluczy S/MIME

– określenie upoważnień dostępowych

– korzystanie wyłącznie z kont użytkowników

– ustawienie uprawnień wyszukiwania

– korzystanie z logów serwera

Oprócz dostosowania serwera do wymogów RODO, IceWarp udostępni wkrótce własne narzędzie do wyszukiwania typu pełnotekstowego, które nazwano GedAI. Będzie to jedno rozwiązanie, które zlokalizuje i zarchiwizuje dane osobowe oraz wygeneruje raport zgodny z RODO. W sierpniu IceWarp zaprezentuje GedAI dla instalacji typu on-premise oraz dla rozwiązań w chmurze.

Zainteresowanych IceWarp Server zapraszamy do kontaktu z Sun Capital.

 

 

Kategorie: Kategoria

BackupAssist & zgodność z RODO

śr., 06/13/2018 - 11:56

W ciągu ostatnich kilku tygodni prawdopodobnie otrzymałeś wiele e-maili od od firm i serwisów www, które przetwarzają Twoje dane osobowe. Wynika to z RODO, ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, które zostało określone przez Parlament Europejski i Radę Europejską w celu uregulowania sposobu wykorzystywania i zarządzania danymi osobowymi osób w całej Europie. Regulacje te mają na celu ochronę danych użytkowników, sposobu wykorzystywania i zarządzania danymi, praw użytkowników do uzyskiwania dostępu do ich danych i zgłaszania ich naruszeń.

Kto musi przestrzegać GDPR?
Każda osoba fizyczna, organizacja lub firma, która przetwarza lub przechowuje dane obywateli europejskich. Jeśli Twoja firma nie ma siedziby w Europie, ale gromadzisz prywatne dane obywateli w Europie, nadal musisz przestrzegać tych nowych przepisów.

Od kiedy funkcjonuje RODO?
Weszło w życie 25 maja 2018 roku.

W jaki sposób BackupAssist pomaga Twojej firmie zachować zgodność z GDPR?
Przepisy RODO oznaczają, że oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych jest ważnym elementem zgodności. BackupAssist może pomóc ci w spełnieniu wszystkich odpowiednich przepisów. Niektóre kluczowe wymagania zostały przedstawione poniżej.

Przywracanie danych
Zapewnia możliwość szybkiego przywrócenia danych użytkownika, jeśli zostanie on przypadkowo usunięty lub zniszczony, zgodnie z wymogami Artykułu 32-2

Wymagania szyfrowania
BackupAssist obejmuje funkcje szyfrowania w celu ochrony danych użytkownika podczas jego przesyłania i przechowywania, dzięki czemu dane nie zostaną naruszone w przypadku naruszenia bezpieczeństwa, zgodnie z artykułami 32-1 i 32-1b

Wymagania dotyczące powiadomień
Powiadomi cię, jeśli dane użytkownika zostaną zaatakowane przez oprogramowanie ransomware, dzięki CryptoSafeGuard, który wykryje infekcję, umożliwiając terminowe zgłoszenie zdarzenia, zgodnie z wymogami Artykułów 32 i 33

Jak BackupAssist działa zgodnie z RODO?
Sam BackupAssist przeszedł zmiany, aby zapewnić zgodność z nowymi ramami regulacyjnymi. Zmiany te są przedstawione poniżej.

Zgodność procesu
Cortex IT zakończył przegląd naszych zabezpieczeń danych i zaktualizował nasze procesy w firmie, aby dostosować je do RODO.

Zgodność produktu
BackupAssist 10.4 zawiera aktualizacje oprogramowania zgodne z RODO, w następujący sposób:

Dodano wyraźną zgodę na przesyłanie danych diagnostycznych podczas kontaktowania się z pomocą techniczną.
Przywracanie z kopii zapasowej chronionej hasłem monituje o hasło przed wyświetleniem zawartości kopii zapasowej.
Poprawiono ogólne bezpieczeństwo przechowywania haseł.
Program BackupAssist nie będzie już wymagać dołączenia klucza USB odzyskiwania, który będzie używany podczas korzystania z lokalizacji docelowej kopii zapasowej BitLocker.
Wprowadzono zmiany w zbiorze danych w celu zapewnienia anonimowości, chyba że wiąże się to z licencjonowaniem.

Źródło
Kategorie: Kategoria